דברו איתנו
קבל הצעה

ואל טורנס- מדריך גלישה

לכל גולש וגולשת שנמשכים למבטא צרפתי

ואל טורנס מככב בקביעות ברשימות ה"טופ 10", "טופ 5", ו"טופ 3" במגזינים המובילים של ספורט החורף וכבר בראיה שטחית קל להבין מדוע נחשב האתר האדיר הזה, לאחד הלהיטים החמים ביותר לסקי וסנובורד. אז ככה…

- מתחילים

- רמת ביניים

- מקצוענים

קודם כל, העיירה עצמה ואל טורנס, היא עיירת הסקי הגבוהה ביותר באירופה המתנשאת לגובה של מעל 2300 מ'. מן הסתם רוב המסלולים הם מעל הגובה הזה, ואפילו גולש מתחיל ישר יבין את המשמעויות האדירות של הנתון הזה. זה מבטיח עונת סקי ארוכה, ואכן עונת הסקי בואל טורנס נפתחת בנובמבר ומסתיימת באמצע מאי. מדובר על אחד מהאתרים הנחשבים כאתרי "שלג בטוח" בעולם כולו. בנוסף, הגובה הרב מבטיח טמפרטורות נמוכות, מה שאומר שגם בשולי העונה, השלג הוא איכותי יותר ותופעות כמו קרח או שלג סלאשי, כמעט ולא קיימות.

בוואל טורנס 170 ק"מ של מסלולים, ועוד שטחי אופ-פיסט כמעט בלי גבול. מה שמקסים באתר הזה שהוא ידידותי גם למתחילים, בכל הגבהים. גם כשתעלו לקרחונים בגובהים של מעל 3,000 מטר, תוכלו למצוא מסלולים כחולים שיורדים משם, ולא רק אדומים ושחורים. רוב המסלולים רחבים מאוד ומתוחזקים ברמה מעולה, מה שמשפר את חוויית הגלישה.
דיברנו קודם על 170 ק"מ של מסלולים, אבל בינינו, חוץ מהמתחילים, כמעט אף אחד לא מגיע לכאן רק כדי לגלוש בוואל טורנס בלבד, כי ואל טורנס הוא חלק אחד ממתחמי הגלישה הגדולים בעולם עם 600 ק"מ של מסלולי גלישה מחוברים במעליות, וקישורים נוחים ומהירים בין האתרים. האתרים העיקריים במתחם שלושת העמקים הם מריבל וקורשבל היוקרתיים, ולה מנואיר הנמצאת ממש מתחת לוואל טורנס.העיירה כולה היא Ski-In\Ski-Out, מה שהופך את חוויית הגלישה למושלמת. לא נדבר על חיי הלילה המטורפים, על העוצמה והאיכות של הבילויים שם, כי כאן באנו לדבר רק על גלישה גלישה גלישה… אז קדימה… הנה כמה המלצות לגולשים שלא יכולים להתאפק ורוצים להתחיל כבר לקרוע את המסלולים.

מתחילים
יש לא מעט מסלולים קלילים, ירוקים וכחולים ממש ממש מתונים, שנתפרו כאילו במיוחד למתחילים, אפילו לפחדנים ביותר. יש 11 מסלולים ירוקים, ואם תרדו ללה מנואיר שמאוד קרובה, תוכלו לגלוש גם שם במסלולים חייכניים שיאהבו ויפנקו אתכם. חוץ מזה ישנם כחולים מאתגרים מעט יותר, מגניבים ואיכותיים, למי שכבר גולש איזה יומיים ומעלה,  ואנחנו ממליצים לכם לקחת את הגונדולה ולעלות ל- Peclet, שם תוכלו לצפות בנוף של כמעט אלפיים פסגות נוצצות ומרהיבות של כל הרי האלפים בשלוש מדינות, שוויץ, איטליה, וכמובן צרפת. הנוף הוא משכר, והוא מממשיך לשכר במסלול הכחול האיכותי והמהמם Tete Ronde. אל תיבהלו מהגובה, כי המסלול הוא כחול והוא רחב מאוד כך שאפשר לבצע בו סלאלומים ברוחב של מסלול טיסה.

רמת ביניים
יש 29 מסלולים בוואל טורנס, ו 175 בכל שלושת העמקים. המקום הזה הוא גן עדן לאוהבי הצבע האדום. פשוט תפתחו מפה ותבחרו, לא תוכלו להיכשל, הכל מעולה, הכל איכותי, הכל ברמה גבוהה מאוד. קשה להמליץ על מסלול אחד, אבל אם אנחנו ממש חייבים, אנחנו ממליצים על מסלול Col de L'audzin שמתחיל בגובה 3,200 מ' ועולים אליו במעלית CIME CARON. וואו! פשוט וואו!

מקצוענים
אנחנו ממליצים במיוחד על מסלול Combe de Caron היוצא מפסגה בגובה 3,200 מ' אליה מגיעים עם המעלית SIME CARON. המסלול תלול מאוד, בעיקר בתחילתו והוא מאתגר עם נופים אדירים. אם אתם רוצים להתחמם קודם, אתם יכולים לקחת את המסלול האדום היוצא מאותה הנקודה, ורק בפעם השניה להתמודד עם השחור שיאמץ את השרירים שלכם כהוגן.


 

לקבלת הצעה משתלמת לחופשה

השאירו פרטים ומומחה סקי יחזור אליכם


תפריט נגישות