דברו איתנו
קבל הצעה

סקי או בורד? קבלו עזרה בהחלטה

אתם מעוניינים להתחיל לגלוש, אתם סופרים את הימים שנותרו עד לחופשה הראשונה שלכם, והנה הגיע הרגע בו אתם צריכים להחליט את ההחלטה הכי גורלית - האם לגלוש סקי או סנובורד. איך מחליטים? איך יודעים מה מתאים יותר עבורכם?

אפשר לעשות אנ-דנ-דינו, או להטיל מטבע. אפשר גם להתייעץ עם חברים, אבל היזהרו מהמלצות חד משמעיות - יש בענף הרבה דעות קדומות לגבי סקי או סנובורד, למשל - הסטיגמה שסקיירים יותר סנובים, או שסנובורדיסטים מתנהגים בגסות רוח, שסקיירים יותר חכמים,  ושסנובורדיסטים יותר מגניבים. אנחנו משאירים לכם להחליט לגבי נכונות הדעות הקדומות (רמז  - הכל שטויות), אבל ישנם גם פרמטרים מועילים יותר שיעזרו לכם להחליט, ולפיהם הכנו עבורכם כמה שאלות מבחן,  שלפי התשובות שלכם תוכלו לדעת די בבירור מה אתם מעדיפים.

 

האם אתם פוחדים מנפילות? כמתחילים, בלימודי סקי תפלו הרבה פחות מאשר בלימודי סנובורד, בפער ניכר. דעו שהנפילות כמתחילים בסנובורד עלולות להיות כואבות יותר כי נופלים על תחת, או ישירות על כפות הידיים. אם אתם פוחדים מנפילות, לכו על סקי!

האם אתם חסרי סבלנות? ב2-3 הימים הראשונים בסקי מתקדמים מהר יותר בעקומת הלמידה, לעומת סנובורד. אבל - אחר כך התמונה מתהפכת. כגולשי סנובורד סביר שתגיעו מהר יותר לרמה של מסלולים אדומים מאשר גולשי סקי.


האם אתם רוצים להגיע בהמשך למהירויות גבוהות מאוד?
 אם כן, לכו על סקי, כי עם מגלשיים אפשר להגיע למהירויות גבוהות יותר מאשר עם סנובורד.

האם מתחשק לכם לעופף ולקפוץ בסנופארק? למרות שהסנופארק מתאים גם לסקי, עדיין אנחנו חושבים שהוא מתאים יותר לסנובורד.

האם יש לכם בעיות ברכיים? אם יש לכם בעיות במיניסקוס ואתם פוחדים לקרוע איזו רצועה, לכו על סנובורד, איתו הברכיים לעולם לא יסתובבו לכם.

האם אתם רוצים לרקוד על השלג? אין ספק שגלישת סנובורד מזכירה יותר ריקוד חושני מאשר סקי. אם אתם רוצים לרקוד, לכו על סנובורד.


סיכום 
- ישנם עוד פרמטרים רבים להשוואה בין סקי לסנובורד כמו התמודדות עם קטעים ללא שיפוע בהם יש יתרון גדול לסקי, או שנעלי סנובורד הרבה יותר נוחות, והעובדה שגולשי סנובורד צריכים לשחרר ולהדק את הביינדיגס בכל מסלול מחדש, אבל בגדול - תשפטו מה חשוב לכם מהפרמטרים שציינו כאן, וההחלטה תהיה קלה מאוד.

טיפ קריטי - לא חשוב מה החלטתם - תישארו עם ההחלטה ואל תשנו אותה יום ככה ויום ככה… אחרת בטוח שלא תתקדמו לשום מקום.

 

לקבלת הצעה משתלמת לחופשה

השאירו פרטים ומומחה סקי יחזור אליכם


תפריט נגישות