דברו איתנו
קבל הצעה

שיעור פרטי או קבוצתי?

אתם מתחילים ואין לכם הרבה מושג מה עושים עם המגלשיים, איך רוכסים ביינדינגס בסנובורד, או איך מהדקים את הנעליים בסקי, אתם מפחדים מהמדרון ואתם זקוקים להדרכה.

השאלה היא האם לקחת הדרכה קבוצתית, בה תהיו ביחד עם עוד מקסימום 10 אנשים בקבוצה, או אולי לקחת שיעורים פרטיים? מה כדאי? מה עדיף? את זה נבחן בכתבה שלהלן.


קודם כל המלצה חמה - אל תוותרו על הדרכה! אתם הרי מכירים את ה'מומחים' שעולים לחרמון בלי שיש להם מושג, שוכרים ציוד ומתחילים להתדרדר מטה תוך כדי שהם פוצעים אחרים ואת עצמם. אתם לא רוצים להיפצע, וכדאי לכם מאוד ללמוד נכון מהתחלה, כי אחר כך קשה לתקן יסודות גלישה לקויים. גם אל תסמכו על החברים או המשפחה שילמדו אתכם כי הם באו לגלוש בעצמם, לא כדי להיות בייביסיטר שלכם.

תתפלאו, אבל אין תשובה חד משמעית איזו הדרכה עדיפה, זה תלוי בעיקר בציפיות ובאישיות שלכם. נמנה כאן כמה נימוקים בעד ונגד עבור כל שיטה.

 

בעד הדרכה קבוצתית!

האלמנט החברתי. בקבוצה אתם מקבלים חוויה חברתית שאינה קיימת בשיעור פרטי. לפעמים זה יכול להיות מגניב לפגוש איזו אמא ובת מפינלנד, שתי צעירות מגוואטמלה, ושני חברים איטלקים חתיכים שמספרים כל היום בדיחות לא מצחיקות. בקבוצה פוגשים חברים חדשים, אפשר להיפגש איתם בערב, יש עם מי לחלוק חוויות, להעביר קטעים. בגדול לא משתעממים.

האלמנט התיירותי. בהדרכה קבוצתית יש מימד תיירותי חזק. מדריך הגלישה מכיר כל שביל באתר והוא יקח אתכם למקומות מגניבים, ובכלל יש אווירה של "בואו נטייל בכיף". מי שאוהב לטייל בקבוצה, מי שאוהב שמובילים אותו מבלי שהוא צריך לקבל את ההחלטות בעצמו, ההדרכה הקבוצתית תפורה עליו.

 

בעד הדרכה פרטית

איכות ההדרכה. חד משמעית - איכות ההדרכה בשיעור פרטי עולה לאין שיעור על איכות ההדרכה הקבוצתית, ואתם יכולים לנחש מדוע. אין ספק - בתור מתחילים תתקדמו הרבה יותר מהר בעזרת שיעורים פרטיים, הרבה הרבה יותר מהר.

ללא התחייבות. כשלוקחים שיעורים פרטיים לא צריכים להתחייב למינימום ימי הדרכה מראש, לא צריך להתחייב לשעות קבועות, למעשה לא צריך להתחייב לשום דבר, וגם אפשר להזמין גם ברגע האחרון ("סליחה, יש לכם מדריך לעוד חצי שעה?"). לעומת קבוצה, שצריך לשלם מראש על כל ההדרכה של כל השבוע, ואי אפשר להתחרט.

עצמאות. כשאתם לומדים באופן פרטי, אתם יכולים להיות אדונים לעצמכם ולהחליט לאן לגלוש או לפנות. בהדרכה קבוצתית אתם תלויים במדריך שלכם וחייבים ללכת איתו כל הזמן. לאנשים עם אופי סוליסטי, זה עלול קצת להציק, שלא לדבר על כך שצריך לחכות לחלשים יותר בקבוצה, או שאם אתם החלשים, לפעמים לא נעים שכולם מחכים רק לכם.

עלות. טעות נפוצה היא לחשוב שהדרכה פרטית בהכרח יקרה יותר. זה ממש לא נכון. אמנם שיעור פרטי של שעה עולה הרבה יותר מאשר שיעור קבוצתי של שעה, אבל בעוד הדרכה קבוצתית לוקחים לבוקר שלם, או ליום שלם (וחובה להזמין 5 ימים), שיעור פרטי לוקחים לשעה, או שעה וחצי וזהו, ובמשך שארית היום מתאמנים על התרגילים שהמדריך הפרטי לימד אתכם. כך שבסיכום הכללי העלויות דומות.

סיכום:

אנחנו מקווים שעזרנו לכם לעשות סדר בראש כדי שתוכלו להחליט באיזו הדרכה לבחור, ואנחנו חוזרים על ההמלצה  - בשום אופן לא לוותר על הדרכה.

טיפ - ההדרכה במזרח אירופה זולה משמעותית מזו של מערב אירופה, משהו כמו חצי מחיר, אז אם אתם מתכוונים לקחת שיעורים פרטיים רבים, לכם ולכל המשפחה, במזרח אירופה תחסכו הרבה כסף.

 

 

לקבלת הצעה משתלמת לחופשה

השאירו פרטים ומומחה סקי יחזור אליכם


תפריט נגישות