השאירו פרטים

ומומחי הסקי שלנו יחזרו אליכם בהקדם

03-7110400
About אודות Contact צרו קשר Register הרשמה
הרשמה
צוות מומחי הסקי שלנו ישמחו לספר לך על מגוון חופשות ה-SkiDeal שלנו ולעזור לך למצוא את החופשה המושלמת בשבילך!
Phone Email us
שפינדלרוב מלין נחשב מתאים במיוחד לגולשים מתחילים שפינדלרוב מלין נחשב מתאים במיוחד לגולשים מתחילים

לומדים לגלוש באתר הכי טוב בצ’כיה

המדריך לגולש בשפינדלרוב מלין

הצטרפנו ללימודי סקי וסנובורד בצ'כיה עם גולשים חדשים ופחות מנוסים – שהפכו תוך שבוע מכורים לשלג. "ההתחלה הייתה קשה בטרוף" מודה מי שהחליט לצאת מעתה והלאה ל"נוהל חופשת סקי" שנתי.
 

רק לפני ימים ספורים הם עשו את צעדיהם הראשונים בשלג, והיום הם כבר מרגישים בטוחים על המגלשיים והסנובורד. אחרי שבוע של לימודי גלישה באתר שפינדלרוב מלין שבצ'כיה, מי שעשו כאן את ה"סיפתח" וגם מי שכבר טעמו קצת שלג בחייהם – מבטיחים לחזור ולגלוש כמה שיותר מוקדם. הצטרפנו לשבוע של גלישה עם קבוצת מתחילים, כדי להתרשם מהחוויה החד-פעמית והראשונית שעברו.

 

שפינדלרוב מלין (Spindleruv Mlyn) נחשב מתאים במיוחד לגולשים מתחילים, שכן בתחומו פועל בית הספר הגדול ביותר לסקי וסנובורד בצ'כיה, SKOL MAX. האתר כולל שני אזורי גלישה עיקריים – סוואטי פטר (Svaty Petr) ומדבדין (Medvedin) – כל אחד מהם ממוקם על אחד מההרים המתנשאים מעל העיירה שפינדלרוב מלין.

 

ריצ'רד פשק, המדריך כאן גולשים מתחילים מזה 9 שנים, מספר כי בשיא העונה עובדים בבית הספר למעלה מ-50 מדריכים, הפזורים בארבעה מתחמי הדרכה שונים, חלקם מיועדים במיוחד לילדים. גולשים מתחילים לומדים תחילה במתחמים סגורים, שבהם יש שיפוע מתון במיוחד, ורק לאחר שהם משיגים שליטה בסיסית בתנועות – עולים ברכבל למסלולים הכחולים (הקלים ביותר), וגולשים בהם באופן מדורג עם כמה הפסקות בדרך.

 

אנחנו ב-SkiDeal מציעים מדריכים ישראלים בעברית בשפינדלרוב מלין. בדקו עם מומחי הסקי שלנו. 


"הסוד הוא ללמוד צעד אחר צעד, בצורה שיטתית", מסביר פשק, "מתקדמים לאט לאט, ופתאום אתה מרגיש שאתה גולש באמת". ואכן, בתחילת הדרך נדמה כי חלק מתנועות הגלישה מנוגדות לאינסטינקט הטבעי המוכר לנו, והגוף נאבק בהן. מהלכים בסיסיים כמו עצירה או סיבוב מצריכים סדרת פעולות מוקפדת, שבה משתתפים הברכיים, הירכיים, האגן, המותניים, הגב, והידיים.

חלק ממי שלומדים לגלוש סקי בצ'כיה חלמו על כך זמן רב ותכננו את הנסיעה לסקי. במקרה של אור, חייל בן 21 מנתניה, זה קרה כמעט במקרה. "לפני חודש זרקתי לאבא שלי רעיון שניסע לחו"ל לכבוד יום ההולדת שלי, בחיים שלי לא ראיתי שלג, ואמרתי לאבא – אולי ניסע לאיזה מקום לראות שלג. איכשהו זה גם הגיע לסקי".

"ההתחלה הייתה קשה בטירוף. בנוסף, הייתי קצת חולה והיה לי חום גבוה. אחרי היום הראשון כבר לא רציתי יותר לעשות סקי", מספר אור, שהתעשת בחלוף כמה שעות והבין כי מדובר בהזדמנות שאסור לפספס: "עכשיו, אחרי ארבעה ימים אני גולש, ממש טס. ירדתי את המסלול הכחול מאוד מהר, ואם הייתי כאן עוד שבוע אז בכלל הייתי גולש טוב יותר". אור מצהיר כי הוא מתכוון לפתוח ב"נוהל" של חופשת סקי אחת לשנה. במקרה שלו – כמו במקרים רבים אחרים – נראה שמדובר בהתמכרות.

חוויית הגלישה של יניב הזכירה לו נשכחות, אך בצורה מעט כואבת. יניב, בן 23 מר"ג וקצין משוחרר טרי מהתותחנים, מספר שבגיל 16 הוא גלש מעט בברילוצ'ה שבארגנטינה וקיבל שם הדרכה במשך חצי יום. בשנה הבאה הוא מתכוון להתחיל לימודי רפואת שיניים ברומניה, ולכן ביקש לרענן את יכולות גלישת הסנובורד שלו, לטובת חופשות גלישה מהלימודים. הבחירה שלו בשפינדלרוב מלין הייתה מחושבת: "אני גולש מתחיל, ולא רציתי אתר שאלך בו לאיבוד, ולזרוק עוד 200 יורו על אתר יקר יותר".

יניב מספר שהפעם הוא החליט לקחת הדרכה ארוכה ושיטתית יותר, במשך שבוע. "היום אני בראש יותר בוגר. אני יודע שאני לא אהנה מזה כמו שצריך אם אני לא אדע לגלוש טוב. העדפתי להשקיע את השבוע הזה בללמוד – ובפעם הבאה שאגיע אני אוכל לגלוש לבד".

עם זאת, עוד לפני שהתחילה ההדרכה יניב עלה למסלולים, כדי לבדוק מה הוא זוכר מהחוויה הארגנטינאית שלו. "חשבתי שאני יודע לעשות את זה, וזה פלוס האגו – גרם לי להתחיל את השיעורים עם כאבים. אכלתי הרבה שלג באותם רגעים, והבנתי שאני צריך את ההדרכה". לאחר שלושה ימי הדרכה הוא כבר צבר מספיק ביטחון, עזב את קבוצת הגולשים והתחיל לגלוש עצמאית. "הקבוצה קצת מגבילה. המדריך יודע לווסת, אבל הוא תמיד יישאר עם התלמיד האחרון ויגיד לנו לחכות לו", הוא מסביר.

ים מעמק יזרעאל נחשבת כבר גולשת ותיקה הרבה יותר, ודאי יחסית לגילה – 8 שנים. היא הגיעה לשפינלדרוב מלין יחד עם אחיה ואביה, לאחר שכבר למדה לגלוש לפני שנתיים בזולדן שבאוסטריה. "המגלשיים כאן הם באותו הצבע שהיה לי באוסטריה, וגם הנעליים", היא מציינת בחיוך, "התרגשתי לחזור לגלוש. בהתחלה, פחדתי שאני אפול או שיקרה לי משהו, ואחר כך כבר לא פחדתי ופשוט עשיתי את זה". היא מספרת שביום הראשון היא נפלה שלוש פעמים, "אבל בסדר - זה כולה שלג, לא קיבלתי מכה רצינית".
 

אתר הסקי בשפינדלרוב מארח זה לצד זה גולשים מתחילים וותיקים משלל מדינות באירופה. כאשר ניסינו לבדוק האם יש ייחוד כלשהו לגולש הישראלי, הסביר לנו המדריך ריצ'רד פשק: "אין הבדל גדול בין הגולש הישראלי לאירופי, זה תמיד תלוי אישית בגולש. עם זאת, אני רואה שמי שרגילים לגלוש על רולר-בליידס לומדים מהר יותר, מכיוון ששמירת שיווי המשקל וחלק מהתנועות טבעיות יותר עבורם".

טיפים של מתחילים:
אור: "מבחינת ביגוד – חשוב לכסות את אזור הפנים, במיוחד בהרים, אם יש לך מסיכה טרמית – זה מעולה. זה משפר משמעותית את ההרגשה, כי ללא מסכה אתה מרגיש שאתה קופא מקור".

 

יניב: "אל תתעצלו ללכת לגלוש במדבדין. יש שם עוד מסלולים יפים, ולא כדאי להיות שבוע שלם רק במסלולים של סוואטי פטר, כדי לא להשתעמם".
 

ים: "אחרי שחוזרים מהסקי כדאי לנוח יום או יומיים, ורק אז לחזור לעשות את הדברים שאתם רגילים לעשות".

 

 

הדרכות סקי בעברית!

הדרכות סקי בעברית!

צעדים ראשונים על השלג

צעדים ראשונים על השלג

מותאם במיוחד למתחילים

מותאם במיוחד למתחילים

יספיק לכם שבוע כדי להתמכר...

יספיק לכם שבוע כדי להתמכר...

גולשים ותיקים וחדשים זה לצד זה

גולשים ותיקים וחדשים זה לצד זה

הדרכות גלישה בעברית לילדים

הדרכות גלישה בעברית לילדים

שפינדל- נקודת ההתחלה המושלמת

שפינדל- נקודת ההתחלה המושלמת

הדרכה מקצועית תיתן לכם ביטחון על השלג

הדרכה מקצועית תיתן לכם ביטחון על השלג

תעופו על זה!!!

תעופו על זה!!!

כל הכתבות בעולם המתחילים

כל הכתבות בעולם המתחילים

קבל הצעה לחופשת סקי

השאר פרטים ומומחי ה SkiDeal שלנו יצרו עימך קשר לקבלת הצעה משתלמת

לקבלת הצעה משתלמת לחופשת סקי

לחץ כאן
צרו קשר